30Kvě2017
 

Jestli máte u svého Commodora superzařízení 1541-Ultimate nebo jakoukoli jeho novější verzi, víte, že má několik tlačítek. Konkrétně tři. Z nichž jedno se nepoužívá skoro vůbec, jedno dost a jedno hodně. Tlačítka jsou programovatelná, takže se můžete sami rozhodnout, které si namapujete na kterou funkci. Já nic nenastavoval a čtyři a půl roku to používám tak, jak to bylo, tedy levé jako freezer, prostřední pro menu a pravé pro reset. Jenže dnes zapnu Commodora a koukám, ono to levé je nějaké zalezlé. Říkám si, přece jsem freezer v životě k ničemu nepoužil, tak jak s ním může něco být? Čekal bych to u zbylých dvou, ale u freezeru ne. A tak jsem Ultimátku rozdělal a koukám, mikrospínač je promáčklý a vypadl z něj nějaký plíšek. Horní dva aretační plastové mikronýty jsou prolomené a spínač ohnutý. Patrně se to ohnulo při manipulaci a transportu, nedávno jsem byl na Schlimeischi. A tak jsem vypadlý plíšek pinzetou zandal, spínač opatrně naklonil do původní polohy a mírným tlakem kleštičkami přitiskl k přednímu plíšku. Vida, tlačítko tlačí. Tak koukám na ostatní dvě tlačítka a prostřední se mi nějak nezdá. Ono bylo taky ohnuté! Tady už se tomu nedivím. Je to snad nejvíce používané tlačítko na Ultimátce. Přitisknul jsem kleštičkami, zacvaknul kryt a můžeme zas krásně pár let mačkat. Ale raději s citem.

 Publikoval v 20:07

  2 reakcí na “ULTIMÁTKA U LÉKAŘE”

  1. Koukám že nejsem jediný komu se to přihodilo, jen mi nevypadl ten kovový klobouček.
    Ještě se mi osvědčilo kleštičkami ohnout ty plíšky k sobě, aby to tělo tlačítka už nešlo zamáčknout hlouběji když ty plastové „nýtky“ jsou utržené.

    • Teď nevím, jak to myslíš s těmi plíšky. Mě zase napadlo přitlačit to co nejvíc do původní polohy, aby byly nýtky skrz plíšek a rozleptat ty nýtky páječkou, aby při tlaku zabránily rozevření, jenže leptání plastu vždycky změnilo jeho strukturu tak, že se stal hodně křehký a praskal, takže asi ne.

 Leave a Reply

(required)

(required)

+ 87 = 88

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.