10Zář2014
 

Frustrovalo mě, že na mém BlackBerry Z10 nefunguje SIDPlayer, přehrávač hudeb z Commodore 64. Schopnost BB10 spouštět androidí aplikace se opravdu mnohdy hodí, bohužel pokud aplikace pro Android vnitřně přistupuje k obchodu GooglePlay, na Blackberry OS 10.2 to nefunguje. To je i případ nejnovější verze SIDPlayeru, který si stahuje aktuální verzi kolekce HVSID online. Naštěstí má autor Jesper Hansen na GITHubu uveřejněné zdrojové kódy a tak není těžké se dopátrat, že před vydáním poslední verze 0.6.0 v roce 2012 existovala ještě verze 0.5.5 z roku 2010, která nestahovala balík HVSID online, ale bylo nutné jej ručně dokopírovat do androidího filesystému. Naštěstí pro Blackberry, tato verze funguje. Je však těžké dnes už najít apk se správnou verzí, proto ji přikládám zde.

Postup:
stáhněte a nainstalujte apk (SIDPlayer v0.5.5)
– v rootu filesystému Androida (/misc/android/) najdete soubor C64Music.zip s velikostí něco přes 1MB. Odstraňte jej.
– na počítači si stáhněte aktuální kolekci HVSID (balík Complete) a rozbalte. Po rozbalení získáte soubor C64Music.zip o velikosti cca 280 MB.
– tento soubor zkopírujte do zařízení na místo původního stejnojmenného jednomegabajtového souboru.
– spusťte SIDPlayer a poslouchejte

 Publikoval v 09:04

  3 reakcí na “SIDPlayer na BlackBerry 10”

  1. A MODO Player by nefungoval?

    • Tak ten spustit jde, balík s ukázkovými hudbami funguje, ale netuším, jak tam dostat své hudby. Po kliknutí na disketku se otevře nějaký naprosto chaotický adresářový strom, který v BB vůbec nevidím a není ani pod /misc/android/. Takže nevím. Bohužel se tím file browserem toho programu nedá vlézt na výběr úložiště (interní vs karta SD). Prostě vidí jen nějaký adresář /system a jde vlézd o úrověň výš, ale dál už ne. A tenhle adresář opačně z file browseru přímo na BB nikde nevidím. Řešit to ale nebudu, nemám na to čas.

 Leave a Reply

(required)

(required)

− 3 = 7

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.