07Čer2018
 

Vůbec nestřídám počítače. Svůj domácí desktop v podobě iMacu 2012 s Core i5 a 8GB RAM mám zhruba čtyři roky a stále je plně dostačující. Stříhám na něm video, skládám na něm hudbu, píšu na něm, vyvíjím na něm. Systém aktualizuji a je stále svižný. Sice přemýšlím, že je to z důvodu odstřihu 32-bitových programů možná poslední nebo předposlední verze, kterou na něm mám, ale to mi ani moc nevadí. Hlavní je, že nemusím nic měnit, mám vše, co potřebuji. Snad ještě pár let vydrží, než ho internetové technologie zabijí (o výrobci nemám pochyb, že to udělá ještě dřív, ale tomu se dá bránit tím, že budu přístroj prostě dál používat, dokud to půjde).

Notebook, který si vozím na akce je už skoro dva roky Thinkpad x61s, který byl poskládaný z několika jiných mrtvých kusů. Má Core2Duo a 3GB RAM. Dodal jsem jen SSD, které jsem dostal a novou baterii z Číny, kterou jsem si koupil. Původně na něm byl Linux, ale nyní jsou na něm Windows 10 a i na tak starém hw běhají krásně. Notebook vozím na akce, je maličký, má skvělou klávesnici, nemám si nač stěžovat. Jediná věc, která mi trochu vadí, je nedostatečně jasné podsvícení displeje, mohlo by to svítit víc. Na TN displej se jinak koukat dá a na práci „v terénu“ mi to stačí. Tímto ještě jednou děkuji themrkocour za tento dar, vznikla na něm už spousta věcí, které byly ode mně za tu dobu, co ho mám, k vidění nebo ke slyšení.

Proč to ale vlastně píšu? Copak vás baví číst takové články?

 Publikoval v 22:44

  2 reakcí na “NESTŘÍDÁM”

  1. samozrejme, ze nas zaujima, ako ziju hviezdy a ini slavni ludia ;-)

  2. Baví. Taky mám x61s, shodou okolností jsem do něj musel dát SSD a novou baterii z Číny, jen RAM mám víc (4 GB) a byly tam Windows, teď tam mám Linux. A souhlasím, je to skvělá mašinka.

 Leave a Reply

(required)

(required)

+ 45 = 46

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.