14Pro2017
 

V práci mi byl přidělen nový notebook, který bude sloužit především jako kontrolér audio mixu Behringer přes WiFi či ethernet. Na to se ostatně hodí i kdejaký levný klump, mixážní software Behringeru není moc náročný. Měl jsem ale volnou ruku a mohl jsem si vybrat notebook, jaký chci. Limit byla jen cena 25KKč s daní. Protože Apple to být nemohl (u nás na oddělení panuje obecně vůči Applu dost silná nevraživost, tak jsem ani nezkoušel to navrhnout), vybral jsem Lenovo, protože už přes rok používám skvělý mini notebook Thinkpad X61s od Kocoura. Je tak dobrý, že kdybych si měl koupit nový notebook a nesměl by to být Apple, říkal jsem si, že bych zvolil nějaký Thinkpad. Ovšem, jak bláhový jsem byl. Objednal jsem si Thinkpad E470 s i5, 8GB RAM, 256GB SSD a nějakou grafikou GeForce. Z výsledku mám rozpačité pocity. Jako celek to vypadá jako levný plasťák, navypadá to moc pevně, 14″ displej to má sice ve FullHD, ale dost šílené TN, které je jen o malinko lepší než TNko na deset let starém X61s. Ne o moc. Klávesnice má trochu divné rozložení, ovšem o tom jsem věděl, že (nejen) toto číňani v Lenovu před pár lety posrali. Trackpoint ale funguje skvěle a touchpad se snaží navodit atmosféru Applu se svým defaultně nastaveným skrolováním dvěma prsty v opačném, tedy přirozeném směru (to jsem samozřejmě hned musel změnit). Na klávesnici se píše dobře. Velký Enter je přítomný. Po vybalení z kartonové krabice, ve které byl notebook uchycený jen ve dvou plastových výliscích a při zatřesení krabicí se v ní slyšitelně kvrdlal, nastalo martýrium zvané doinstalace Windows 10. Větší sračku jsem dlouho neviděl. Samozřejmě tuny balastu v podobě nějakých Lenovo custom utilit. W10 začaly indexovat a tak mi zprvu nešla jediná možnost, jak nastavit autorepeat klávesnice, a to dostat se do nastavení klávesnice, které z neznámých důvodů v moderním nastavení Windows 10 chybí. Po napsání main.cpl keyboard však počítač řekl, že tudy ne. Vlastně neřekl nic. Až pak jsem přišel na to, že příkazy je nutné v Quick launchi zadávat česky, tedy, poločesky. Pro dostání se na ono nastavení je tak nutné napsat main.cpl klávesnice. Jak intuitivní! A co UAC? Ne. Nejde napsat uac. Musíte psát řízení spotřeby. Bravo Microsofte! Myslel jsem si, že anglická zaklínadla nefungují proto, že systém ještě nedoindexoval všechny soubory. Tak jsem spustil indexaci znovu a když doběhla, stejně se nezměnilo nic. Co s tím nevím, nebaví mě totiž hrabat se v systémech a zvlášť ne se zdržovat takovýmito hovadinami. Zatím notebook skončil ve skříni, protože na podobné kraviny fakt nemám náladu.

 Publikoval v 20:30

  4 reakcí na “LENINOVO”

  1. Thinkpad umřel po modelu T420 a X220. To co dělají dnes je jen přiživování na starém dobrém jménu. IMB to nikdy nemělo prodat.

  2. Mám Thinkpad T61 ještě s logem IBM a je skvělej. O žádném modernějším notebooku neuvažuji.

 Leave a Reply

(required)

(required)

+ 61 = 69

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.