21Bře2018
 

Dokud to úplně nezapomenu, je třeba napsat malý report z letošního Foreveru. Dostal jsem se k tomu ale až teď.
Letošní Foerver byl jeden z těch nejlepších, které kdy byly. Přispělo k tomu několik věcí. Předně catering v režiji PCHovo otce, který plně pokrýval případný nedostatek potravin, spaní na pokojích bylo v naprostém pořádku, s vypraným povlečením i teplou vodou v pátek i v sobotu (i když byly nečekané problémy s kapacitou, protože některé pokoje byly během roku zrušeny) a v neposlední řadě organizace a technická příprava akce byla provedená výborně. Že vypadl proud se stalo jen jednou v pátek odpoledne. Compa byla připravená a zvládnutá dobře a problémy s přehazováním techniky, zejména u Other 8-Bit compa byly minimální a všechny potíže byly řešeny operativně a bleskurychle.

Compo ve hraní hry Aquaplane na Spectru bylo přijato dobře, i když jsem ji původně chtěl hrát na Pentěvu, nakonec zvítězilo ZX-Uno kvůli tomu, že má port na joystick. Takže i ataristé si mohli zahrát (a také skutečně hráli). Pentěvo ale dobře posloužilo v páteční Demoshow ZX produkce za poslední rok. Wotnauovy kvízy byly ultratěžké jako obvykle, ale vzhledem k systému jeho hodnocení jsem se i umístil na nějakém místě, takže stačilo uhodnout 2-3 věci.

Z comp mě zaujaly velmi dobré Atari hudby a ZX 1K intra a dema, zejména ty od Busyho psané v Basicu. Ostatním platformám to možná přišla nuda, ale to, co Busy předvedl nemá obdoby a stále na to zírám s otevřenou pusou, jak toto dokázal udělat v Basicu. Ruské demo, které vyhrálo, mě tak moc neoslovilo, i když nebylo špatné.

Možná největší zážitek byl koncert skupiny Brothers in .ATRs, ve složení Bocianu, Pinokio a LiSU, kteří tak skvěle váleli, že bych jim za to klidně zaplatil, kdybych mohl. Překvapením ani nebyl hostující Gasman s jeho skladbou Cybernoid’s Revenge. Prostě to bylo super, hrály se covery jak z Atari, tak z C64 i ze Spectra.

Jinak lidi povídali, někteří pařili hry, někdo kódoval příspěvek do Realtime compa a všechno probíhalo tak nějak uvolněně.
Popovídal jsem si trochu s XIm, který v loni nebyl. Po 19 letech jsem s ním mluvil souvisleji! Za to jsem rád.

Z hardwaru byly k vidění zajímavé věci. LCD měl ZX Spectrum Next a ZX Spectrum Omni, Noby měl na prodej Jiiirovu desku ZX48 a také jsem zahlédl USB klávesnici ZX Spectrum Recreated. To jsem ale nevěděl, že si ji druhý den koupím od Cybera, který dovezl barevné kejsy na ZX Spectrum i s kryty a gumovými klávesnicemi a mimo jiné nabízel i tři kusy zmiňovaného ZXS-R. Na párty se pohyboval také dron (vrtulníček), zájem vzbudil můj programovatelný LCD displej-vizitka a větráček. S kocourem jsme si chvíli zahráli na plátně Bomb Manii na C64, jinak jsem na něm pouštěl co mi přišlo pod ruku, dema, psal ozámení v Basicu V2, atd. Objevil se tam i Bohouš s ARMSIDem, který si nakonec zakoupil PCH. LHS vydal textovku pro C64 Forever a tak nějak se tam děly další zajímavé věci.

Příští ročník Foreveru je jubileiní dvacátý, takže se mi snad povede udělat aspoň víc produkcí.

Všechny fotky a videa jsou k nalezení na stránkách akce a na jejím twitterovém účtu a ještě budou časem asi přibývat.

 Publikoval v 13:53

  Jedna reakce na “FOREVER 2018”

  1. Díky za pěkné shrnutí, taky se mi letošní ročník líbil. A třeba se jednou dočkáme i rekonstruovaného sociálního zařízení v suterénu :)

 Leave a Reply

(required)

(required)

89 − 85 =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.